Правила прийому дітей в заклад дошкільної освіти/Files/images/anrom.gif

/Files/images/novyy_risunok_11_.jpg

/Files/images/budem_druzhit.gif

ПИТАННЯ ЩОДО ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ДИТСАДКА

Чи має право вихователь приймати дитину до групи після її тимчасової відсутності без медичної довідки?

Відповідно до п. 2 розд. XІІ Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 за № 234 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 за № 563/28693, якщо дитина перенесла інфекційне захворювання, то приймати її до закладу вихователь має право лише за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, під медичним наглядом якого вона перебуває. Після тимчасової відсутності з інших причин діти приймаються в дошкільний заклад без медичних довідок за умови, що явних ознак захворювання в них не виявлено. Нагадуємо: відповідно до Санітарного регламенту,діти з ознаками інфекційного захворювання до закладу не приймаються.

Чи можуть бути зараховані до закладу дошкільної освіти діти, яким не зроблено обов’язкових профілактичних щеплень?

Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішують не освітяни, а лікарсько ­ консультативна комісія згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженим цим наказом Примірним положенням про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу. Якщо лікарсько ­ консультативна комісія приймає рішення, що забороняє відвідувати освітній заклад дитині, якій не зроблено профілактичних щеплень (зумовлене складною епідеміологічною ситуацією та (або) індивідуальними показниками), то питання щодо форм здобуття освіти такою дитиною вирішується місцевими органами управління освітою. Докладніше про зарахування дітей без щеплень ідеться у спільному листі Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 29.09.2014 № 1/9­500 / № 04.01.16/28103 “Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення”.