/Files/images/metodist/image.png

В Законі України «Про дошкільну освіту» визначено, що додаткові освітні послуги вводяться за згодою батьків дитини, на основі угоди між батьками та дошкільним навчальним закладом та у межах гранично допустимого навантаження дитини. Оволодіння надпрограмовими завданнями в системі дошкільної освіти дає можливість кожній дитині розширити свої знання в тій чи іншій галузі, розвинути природні здібності, нахили.

Організація додаткових послуг дала змогу підвищити статус та зміцнити позитивний імідж дошкільного закладу.

Гурткова робота в ЗДО набуває дедалі більшої популярності, стаючи невід’ємною частиною освітнього процесу.

Педагоги закладу усвідомлюють, що зображувальна діяльність у дошкільному віці - один із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток особистості дитини, тому вдало використовують її в роботі з дітьми протягом дня. Впродовж навчального року продовжували роботу щодо формування у дошкільнят художньо-продуктивної компетенції через образотворчу діяльність.

В 2019-2020 навчальному році в ДНЗ функціює:

- гурток: "Чарівні долоньки" (художньо-естетичного напрямку).

Слід відмітити позитивну динаміку використання нетрадиційних технік зображення та матеріалів. Добре зарекомендував себе гурток «Чарівні долоньки», де діти мають можливість показати свої творчі здібності, керівник гуртка Гайлова Тетяна.

Гурткова робота проводиться з дітьми безкоштовно.

Надання додаткових освітніх послуг (гуртки, секції тощо) у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах визначаються наступними нормативними документами:

Інформація МОН України щодо надання додаткових освітніх послуг в дошкільних навчальних закладах

Інструктивно-методичний лист "Про організацію додаткових освітніх послуг в дошкільних навчальних закладах" від 15.11.2013 № 1/9 - 813

Наказ МОН України, МЕУ, МФУ від 23.07.2010 № 736/902/758

Лист МОН України від 18.09.2014 № 1/9-473

Лист МОН України "Про дотримання чинного законодавства України при наданні додаткових освітніх послуг у дошкільних навчальних закладах"